Kocyki bambusowe – najlepsze dla dziecka

Kocyk dla dziecka to bardzo ważny temat. To, czym przykrywamy niemowlę ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia, komfortu i bezpieczeństwa. Czy wiesz, że niektóre tkaniny mogą mieć negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną człowieka?

Wystrzegaj się poliestru!

Akryl, poliester… to tkaniny, których najlepiej w ogóle unikać w przypadku zakupu ubrań i kocyków. Badania dowodzą, że poliester poprzez stały kontakt ze skórą oddziałuje na organizm. Co złego mogą zrobić poliestrowe lub akrylowe kocyki?
Zaostrzać alergie skórne, powodować powstawanie ognisk zapalnych.
Czynić nas podatniejszymi na infekcje – przez to, że poliester nie oddycha i nie odprowadza wilgoci, łatwiej łapiemy przeziębienia.
Ich produkcja jest szkodliwa dla środowiska, a one same są trudne w recyklingu.To główne argumenty, dla których powinniśmy unikać poliestru i sztucznych tkanin za wszelką cenę.

Cudowne właściwości bambusa

kocyki z bambusa

Zamiast kocyków ze sztucznych tkanin, wybierajmy zatem te, które są wykonane z włókna bambusowego. Włókno bambusowe to naturalny surowiec, który posiada cudowne właściwości dla skóry. Doskonale odprowadza wilgoć, zapewnia dobrą wentylację oraz komfort termiczny. Kocyki wykonane z włókna bambusowego są milutkie w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości. Można je wielokrotnie prać oraz prasować. Kocyki bambusowe świetnie sprawdzą się dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej, jak i dla dzieci cierpiących na alergie czy atopowe zapalenie skóry.

Kocyki bambusowe Many Hugs

Kocyki bambusowe, kocyki Many Hugs to zupełnie nowa jakość w świecie otulaczy dziecięcych. Super mięciutkie, super przewiewne… zapewniają niesamowite doznania sensoryczne dla Twojej pociechy. Kocyk bambusowy, otulacz to rzecz, której dziecko nieustannie dotyka oraz do której się przywiązuje. Dzieci kochają kocyki Many Hugs!  Wiele maluchów nie może zasnąć bez swojego ulubionego bambusowego kocyka. Ulubiony kocyk, książeczka, jeden z rodziców – to obowiązkowy zestaw do zasypiania dla maluchów.

Kocyki bambusowe Many Hugs są dziane w Polsce, wyłącznie z atestowanych przędz bezpiecznych dla dziecka. Wybierając kocyki bambusowe Many Hugs masz pewność, że zapewniasz swojemu dziecku najlepszą możliwą jakość, dbasz o jego zdrowie, komfort i bezpieczeństwo. Kocyki bambusowe Many Hugs występują w różnych kolorach, tak, żeby łatwo można było wybrać kolor pasujący do wózka, wystroju pokoju czy też łóżeczka.

W ofercie sklepu są kocyki bambusowe przeznaczone na lato, bardziej przewiewne i zdecydowanie cieńsze oraz kocyki bambusowe przeznaczone na zimę, nieco grubsze, zapewniające utrzymanie ciepła. Każdy z kocyków bambusowych został uszyty bardzo starannie, z myślą, aby był to produkt na lata.

Kocyk bambusowy warto mieć nie tylko w domu, ale zabierać ze sobą wszędzie: na spacery, wyjazdy, plac zabaw. To rzecz, która zawsze się przyda. Mądrym posunięciem może być zatem zakup kilku kocyków bambusowych, aby móc je swobodnie wykorzystywać, kiedy inne są w praniu