KOCYKI EUKALIPTUSOWE DLA DZIECI – poznaj ich jakość

Pierwsze tygodnie życia noworodka to niezwykle ważny okres, nie bez powodu nazywany czasami czwartym trymestrem. To czas, w którym maluszek powoli i stopniowo przyzwyczaja się do warunków życia poza łonem matki. To również czas nauki dla rodziców: uczenia się delikatnej pielęgnacji, podnoszenia, odkładania, przewijania, karmienia. To także nauka tego, w co ubrać niemowlaka oraz jakie materiały wybierać, by nie podrażniły delikatnej skóry dziecka. Kompletując wyprawkę, warto zaopatrzyć się w kocyk eukaliptusowy, który z powodzeniem sprawdzi się już w pierwszych dniach życia dziecka.

Kocyk eukaliptusowy – niezastąpiony towarzysz już od pierwszych chwil

Przędza eukaliptusowa, z której wykonane są kocyki posiada szereg zalet, obok których żaden rodzic nie przejdzie obojętnie. Przede wszystkim kocyki eukaliptusowe wspierają naturalną regulację termiczną organizmu – wchłaniają wilgoć, pozwalając utrzymać suchą skórę. Dzięki temu idealnie sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą, a dziecko owinięte kocykiem eukaliptusowym nie przegrzeje się, ani nie zmarznie. Kocyki działają też jako naturalny filtr UV – potrafią pochłaniać promieniowanie słoneczne. Liczne badania potwierdziły właściwości antybakteryjne przędzy eukaliptusowej, więc w kocyki bez obaw można zawijać małych alergików. Kocyk eukaliptusowy doskonale sprawdzi się na co dzień oraz wytrzyma więcej cykli prania niż kocyk wykonany z innej przędzy. Pomiary potwierdzają, że w trakcie kolejnych cykli prania przędza bambusowa staje się coraz bardziej miękka a kocyk zamiast spierać się, staje się jeszcze przyjemniejszy w dotyku. Mimo tego, że wydaje się bardzo delikatny, włókna są mocne i charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością. Kocyki z przędzy eukaliptusowej posiadają szereg certyfikatów (OEKO-TEX® Standard 100, oznakowanie ekologiczne UE), potwierdzających bezpieczeństwo ich stosowania u niemowlaków. Można używać ich w łóżeczku, gondoli, spacerówce, foteliku samochodowym a nawet jako otulacz po kąpieli. Kocyk nie odkształca się i może posłużyć przez długie lata – zwłaszcza wtedy, gdy spełnione zostaną zalecenia dotyczące prania w niskiej temperaturze, w delikatnych środkach piorących, bez dodatku wybielacza oraz chloru.

Jakość za pan brat z ekologią

Rodzice, dla których kwestia ochrony środowiska jest równie ważna jak najwyższa jakość, powinni sięgnąć właśnie po kocyki eukaliptusowe. Drzewa eukaliptusowe to zielone rośliny, potrafiące znieść nawet ekstremalne upały i susze. To też jedne z najszybciej rosnących drzew na świecie. Nie wymagają dodatkowego nawadniania, ani nawożenia. W procesie pozyskiwania przędzy eukaliptusowej drzewa są jedynie ucinane a nie wyrywane z korzeniami, dzięki czemu mogą w szybkim tempie odrosnąć. Można śmiało stwierdzić, że proces pozyskiwania przędzy eukaliptusowej w bardzo małym stopniu wpływa na środowisko, a eukaliptus to jeden z najbardziej zrównoważonych zasobów roślinnych. Warto dodać, że kocyki wykonane z przędzy eukaliptusowej są produktami biodegradowalnymi i z powodzeniem można poddać je recyklingowi.