Otulacz bambusowy – dlaczego to must have każdej wyprawki?

Okres ciąży to dla dziecka przytulne, ciepłe środowisko pod sercem mamy. Po narodzinach zmienia się znacząco. Oswojenie się z nową sytuacją może być dla noworodka trudne. Z pomocą może przyjść otulacz. Pozwoli on na ukojenie i odzyskanie poczucia bezpieczeństwa, znanego z życia płodowego.

Praktyka otulania niemowląt jest znana od dawna i stosowana na całym świecie. Już pokolenie naszych babć i mam używało becików. Nie tylko dla zapewniania dzieciom ciepła, ale także po to, aby łatwiej je uspokoić. Obecnie ogromną popularność wśród rodziców zyskały otulacze.

.

Czemu bambusowy kocyk jest dobrym materiałem
na otulacz?

Wybierając kocyk do otulania dla niemowląt, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Dla niemowlaka najlepszym wyborem zawsze będą lekkie, przewiewne tkaniny z naturalnych surowców. Najlżejsze kocyki bambusowe zostały wykonane z jednej z najbardziej przyjaznych dla skóry tkanin – bambusa. Wyjątkowa tkanina bambusowa to idealny wybór na otulacz dla malucha. Przede wszystkim posiada antybakteryjne i antyalergiczne właściwości. Doskonale też wchłania wilgoć i zapewnia dobrą termoregulację.

kocyk bambusowy dla dziecka

Jakie korzyści daje otulacz bambusowy? Opinie

Kocyki bambusowe zbierają bardzo dobre opinie wśród mam. Otulanie i spowijanie za pomocą miękkiego naturalnego kocyka bambusowego daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, przypominając warunki, jakie panowały w brzuchu mamy. Pozwala szybciej wyciszyć się i zasnąć. Malucha nie wybudzi tzw. odruch Moro, który jest reakcją na nagłe bodźce. Spowity w otulacz niemowlak rzadziej samoistnie się wybudza i mniej dokuczają mu kolki.

Poza tymi znaczącymi korzyściami otulacz może być wykorzystywany także na inne sposoby. Sprawdzi się jako okrycie – lekki kocyk dla niemowlaka na lato. Bambusowy otulacz można też zabrać do dziecięcego fotelika i gondoli. Bambusowy materiał chroni przed promieniowaniem UV i ułatwia termoregulację skóry. Dzięki temu maluszkowi będzie przyjemnie nawet w upalne dni.

Cieniutki kocyk bambusowy dla niemowlaka można także wykorzystać jako delikatne w dotyku prześcieradełko. Będzie też doskonałym okryciem na przewijak lub podkładem do przewijania. Otulacze bambusowe są antybakteryjne i nie uczulają. Można bezpiecznie używać je w kontakcie z delikatną skórą dziecka. Sprawdzą się też w roli ręcznika. Bambus wchłania wilgoć o 60% lepiej niż bawełna, a także neutralizuje zapachy. Gdy dziecko ulewa, można go też użyć do ochrony ubrań. Jeśli mama karmi piersią, duży otulacz bambusowy będzie także spełniać świetnie rolę chusty. Dzięki temu mama zyska odrobinę intymności. Dla starszego niemowlęcia ze względu na swoją delikatność i miękkość może stać się ulubioną przytulanką, która uspokaja i ułatwia zasypianie.

Jak używać otulacza bambusowego?

Po otulacz bambusowy warto sięgać, gdy dziecko jest rozdrażnione lub ma kolki. Należy jednocześnie pamiętać, że każde dziecko ma inne potrzeby. W niektórych przypadkach otulanie pomoże i ukoi dziecko. W innych nie zawsze, ale z pewnością nie zaszkodzi, zatem warto spróbować tej metody.

Korzystanie z otulacza w wielu przypadkach pomaga maluszkom i ich rodzicom. Trzeba pamiętać, żeby używać ich rozsądnie. Wybierać takie sytuacje, w których dziecko wymaga wyciszenia. Spowijanie nie powinno być zbyt ciasne. Trzeba też mieć na uwadze, jak ważny jest bezpośredni kontakt ze skórą rodzica. Kocyk bambusowy czy bawełniany może spełnić ważną rolę, w trakcie przytulania i kołysania delikatnie okrywając maluszka.

Nasze kocyki bambusowe dla niemowląt znajdziecie na stronie, a także na Allegro.